Description
This bold rope chain anklet features a diamond-cut finish and is 10 inches in length. Crafted of lustrous sterling silver, the necklace is secured in place with a lobster clasp and the chain is approximately 2.5mm wide
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 10 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Rope |
| Bracelet Width | 2.5 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 10 inches |
| Width | 2.5 mm |
| Height | 2.5 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Rope |
Recommended Products
- 1933 by Esquire Men's Natural Black Onyx Bracelet Sterling Silver UJVfW5to
- $299.00 $92.00
Save: 69% off
- John Hardy Pusher Bracelet Sterling Silver - Large p7kvn3hz
- $1,100.00 $98.00
Save: 91% off
- John Hardy Men's Classic Chain Bracelet Sterling Silver - Medium uZ89RSv3
- $1,100.00 $90.00
Save: 92% off
- Cuban Link Chain Bracelet 14K White Gold 8.5" ra8TKJIi
- $2,199.99 $90.00
Save: 96% off
- John Hardy Dot Bracelet in Silver, Small HmzrOlYX
- $450.00 $99.00
Save: 78% off
- Diamond Bracelet 1/8 ct tw Round 10K White Gold 7" 20BHj3zq
- $599.99 $95.50
Save: 84% off
- Kallati Diamond Bracelet 1/2 ct tw Round 14K Yellow Gold 7.5" YA9jCQEy
- $2,499.99 $93.50
Save: 96% off
- Interlocking Circle Sterling Silver Bracelet 7.5 Length v3YLbl6r
- $74.99 $59.99
Save: 20% off












