Description
This bold rope chain features a diamond-cut finish and is 9 inches in length. Crafted of lustrous sterling silver, the chain is secured in place with a lobster clasp and is approximately 2.5mm wide
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 9 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Rope |
| Bracelet Width | 2.5 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 9 inches |
| Width | 2.5 mm |
| Height | 2.5 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Rope |
Recommended Products
- Bangle Bracelet 14K Yellow Gold qMAJ6tGW
- $3,999.99 $95.50
Save: 98% off
- Men's Polished Chain Bracelet 14K Yellow Gold 4.0mm 8.5" FVtogWBG
- $2,799.99 $91.50
Save: 97% off
- Dolphin Charm Anklet 14K Yellow Gold aSVmxr6Y
- $299.99 $98.50
Save: 67% off
- Paper Clip Chain Bracelet 14K Yellow Gold 7.25" l3X2gkT7
- $329.99 $95.50
Save: 71% off
- Fancy Link Cuff Bangle Bracelet 14K Yellow Gold Pq4De4nH
- $2,499.99 $97.50
Save: 96% off
- Weave Bracelet 14K White Gold 7.25" 4VPkPwid
- $1,399.99 $95.50
Save: 93% off
- Diamond Letter J Bracelet 1/10 ct tw Round 10K Yellow Gold 9UhvMaTp
- $299.99 $94.00
Save: 69% off
- Filigree Heart Bracelet Sterling Silver 7.75 Length WbWtTe3h
- $179.99 $99.00
Save: 45% off












