Description
Fashioned in versatile 14K white gold, this round Franco link bracelet is perfect for a bold, stylish look. The 8.5-inch chain is approximately 3.6mm wide and secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | White |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 8.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 3.6 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 8.5 inches |
| Width | 3.6 mm |
| Height | 3.6 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- Star Anklet Sterling Silver XCvonbr2
- $79.99 $63.99
Save: 20% off
- Sea Shell Anklet Sterling Silver 9 Length t2HK939L
- $39.99 $31.99
Save: 20% off
- High-Polish Mirror Link Anklet 14K Yellow Gold 10" jQnKlWbU
- $579.99 $94.00
Save: 84% off
- Lab-Created Opal Bracelet 1/15 ct tw Diamonds Sterling Silver vYQmanHX
- $299.99 $98.00
Save: 67% off
- Scripted Monogram Bracelet rphMwkqG
- $99.99 $79.99
Save: 20% off
- Diamond Tennis Bracelet 10 ct tw Round 14K White Gold SUynXLgQ
- $18,250.00 $92.50
Save: 99% off
- Heart Anklet 14K Yellow Gold zAkjaYB4
- $499.99 $95.00
Save: 81% off
- Diamond Bracelet 1/2 ct tw Round 14K Rose Gold yVSK9MV4
- $1,499.99 $96.50
Save: 94% off














