Description
This stylish beveled curb chain anklet is a classic addition to your ensemble. Fashioned in lustrous 14K yellow gold, the 9-inch chain secures with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 9 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Curb |
| Bracelet Width | 2.3 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 9 inches |
| Width | 2.3 mm |
| Height | 9 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Curb |
Recommended Products
- University of Kentucky Leather Bracelet Sterling Silver 7" eADaToHV
- $109.99 $87.99
Save: 20% off
- John Hardy Bamboo Bracelet Sterling Silver Small WRw75wYN
- $1,395.00 $94.50
Save: 93% off
- Mixed Chain Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" Adj. hOp4103l
- $249.99 $94.00
Save: 62% off
- LOVE" Curb Bracelet 14K Yellow Gold 6.6" Adj. Bf8fbIdg
- $599.99 $98.50
Save: 84% off
- John Hardy Classic Chain 6MM Steel Cord Bracelet Silver Sterling Silver, Medium oyfkqfOV
- $550.00 $99.00
Save: 82% off
- Diamond Bracelet 1/15 ct tw Round-cut Sterling Silver 8vOt6fiY
- $129.99 $90.50
Save: 30% off
- Diamond Tennis Bracelet 10 ct tw Round 14K White Gold tCEqRefc
- $13,999.99 $92.00
Save: 99% off
- Diamond-Cut Valentino Bracelet 14K Rose Gold 7.5" Adj. BDzzWG3k
- $259.99 $92.50
Save: 64% off












