Description
Lustrous freshwater cultured pearls adorn shimmering stations around this stylish women's bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the 7.25-inch bracelet secures in place with a spring ring clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | Pearl |
| Pearl Type | Cultured Freshwater |
| Pearl Size | 5.00 X 6.00 |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7.25 inches |
| Bracelet Clasp Type | Spring-Ring |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 5 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.25 inches |
| Width | 5 mm |
| Height | 7.25 mm |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- Stackable Bangle Bracelet 14K White Gold 8" vBqOphKx
- $529.99 $92.50
Save: 83% off
- Bypass Hinged Bangle Bracelet 14K Yellow Gold 7" DQ2SQ9Ec
- $1,899.99 $95.00
Save: 95% off
- Beaded Station Bracelet 14K White Gold 7.5" cf1hRxP1
- $229.99 $95.00
Save: 59% off
- LALI Jewels Cultured Freshwater Pearl Bracelet 14K Yellow Gold lzByZGyT
- $179.99 $92.50
Save: 49% off
- Juliette Maison Diamond Station Name Bracelet 3/4 ct tw Round 10K Rose Gold qdUFO3eq
- $1,399.99 $99.00
Save: 93% off
- Diamond Double Row Tennis Bracelet 4 ct tw Round 14K White Gold 7" Xn8ay6Uj
- $6,999.99 $97.00
Save: 99% off
- Men's Polished Curb Link Bracelet 14K Yellow Gold v2tKIG0B
- $2,999.99 $92.50
Save: 97% off
- Knotted Link Bracelet 14K Two-Tone Gold ABFDC2bU
- $2,199.99 $95.50
Save: 96% off












