Description
Bold high-polish curb links entwine around this distinctive necklace and matching curb bracelet in this stylish men's set. Fashioned in gold-plated stainless steel, the 22-inch chain secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Setting Only | No |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Stainless Steel |
| Metal Color | Gold-Tone |
| Metal Finish | Ion-Plated |
| Plating Colour | Yellow |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Chain |
| Necklace Length | 22 inches |
| Necklace Extender Length | null |
| Necklace Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Curb |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 9 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Curb |
| Bracelet Width | 10 mm |
| Watch Design | |
|---|---|
| Model Number | J-BS5705/SSBSGI |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Width | 10 mm |
| Height | 22 mm |
Recommended Products
- Stella Valle Engagement Bangle Bracelet Box Brass/18K Yellow Gold-Plated wvYTTdVl
- $30.99 $24.79
Save: 20% off
- Men's Box Chain Bracelet Yellow Ion-Plated Stainless Steel dwUBxn2n
- $79.99 $63.99
Save: 20% off
- Marco Dal Maso Ulysses Men's Marine Link Bracelet Sterling Silver/18K Yellow Gold-Plated 8" TGYhptfg
- $202.00 $94.50
Save: 53% off
- Infinity Bracelet 14K White Gold bmJWNUB1
- $649.99 $94.00
Save: 86% off
- Link Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" EY9xNOMV
- $999.99 $94.00
Save: 91% off
- Cultured Freshwater Pearl Dual Strand Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" civOKUdG
- $499.99 $98.50
Save: 80% off
- Paperclip Chain Necklace/ Set Black Ion-Plated Stainless Steel 18" mgYE6Y6C
- $139.00 $98.50
Save: 29% off
- John Hardy Classic Chain Station Bracelet, Silver, Hammered 18K Gold, Gem, Large z9wabpuZ
- $1,100.00 $99.50
Save: 91% off
















