Description
Display your collegiate pride for all to see with this meaningful West Virginia University bar bolo bracelet. Fashioned in sterling silver, the 9-inch bracelet secures in place with a bolo clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 9 inches |
| Bracelet Clasp Type | Bolo |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 5.5 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 9 inches |
| Width | 5.5 mm |
| Height | 38 mm |
| Clasp Type | Bolo |
| Chain Type | Cable |
Recommended Products
- Interlocking Circle Sterling Silver Bracelet 7.5 Length v3YLbl6r
- $74.99 $59.99
Save: 20% off
- Marco Dal Maso Men's Warrior Link Bracelet Sterling Silver 8" pNIJWmrZ
- $437.00 $91.00
Save: 79% off
- Oval Link Bracelet 14K Yellow Gold 7.25" Length 7ye8nQ5w
- $699.99 $91.00
Save: 87% off
- Lab-Created Ruby Bracelet 1/8 ct tw Diamonds Sterling Silver nrokYBUT
- $399.99 $97.00
Save: 76% off
- John Hardy Legends Naga Station Bracelet Blue Sapphire Sterling Silver 7" uwIjRW6m
- $495.00 $94.00
Save: 81% off
- Men's Curb Chain Bracelet Sterling Silver 8" srTXjlLf
- $149.99 $98.00
Save: 35% off
- Men's Diamond Bracelet 3/8 ct tw Stainless Steel/Ion-Plating Ypv7E5bn
- $699.99 $91.50
Save: 87% off
- Diamond Bangle Bracelet 1 ct tw Pear/Round 14K White Gold 7.5" x0I3WILG
- $2,149.99 $96.00
Save: 96% off













