Description
Sophisticated high-polish circle links intertwine around the length of this distinctive women's bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the 7.5-inch bracelet secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 8 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.5 inches |
| Width | 8 mm |
| Height | 7.5 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- University of Georgia Anklet Sterling Silver 9" liVpPWG3
- $89.99 $71.99
Save: 20% off
- Paw Print Bracelet Sterling Silver lPMhhpAU
- $129.99 $94.50
Save: 27% off
- Diamond Bracelet 7 ct tw Round 14K White Gold 7" FGKqicLe
- $15,000.00 $99.50
Save: 99% off
- Paper Clip Chain Bracelet 14K Yellow Gold 8" VkrU13Mt
- $899.99 $94.00
Save: 90% off
- Diamond Tennis Bracelet 5 ct tw Round-cut 14K White Gold L1zPPMst
- $9,999.99 $95.50
Save: 99% off
- Men's Cultured Freshwater Pearl Bracelet Sterling Silver 9" ORZO320K
- $200.00 $97.00
Save: 52% off
- Diamond Bracelet 1/2 ct tw Round-cut Sterling Silver A0i2n7OG
- $629.99 $95.00
Save: 85% off
- Diamond Bracelet 1/2 ct tw Round 10K Yellow Gold 7" JGhQKiN9
- $2,400.00 $95.50
Save: 96% off












