Description
Versatile and made to be noticed, this link bracelet showcases 6.9mm flat links of 14K yellow gold with 14K white gold accents. The 8.5 inch bracelet secures with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Two-Tone |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 8.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 6.9 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 8.5 inches |
| Width | 6.9 mm |
| Height | 6.9 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- Mariner Link Chain Bracelet Sterling Silver kbYVFw9G
- $49.99 $39.99
Save: 20% off
- 1933 by Esquire Men's Natural White Topaz & Natural Black Spinel Bracelet Sterling Silver 036NEjrT
- $499.99 $95.50
Save: 81% off
- Juliette Maison Black Diamond Station Name Bracelet 2-1/4 ct tw Round 10K Rose Gold GVgMuQoB
- $1,699.99 $94.50
Save: 94% off
- Heartbeat Bracelet 1/10 ct tw Diamonds Sterling Silver/10K Gold WSrJhLCa
- $399.99 $96.00
Save: 76% off
- Diamond Tennis Bracelet 3/4 ct tw Round 18K Yellow Gold 7" nicpaOZ2
- $4,400.00 $93.00
Save: 98% off
- Diamond Bracelet 3 ct tw Round 14K White Gold k6AaNGxk
- $6,799.99 $97.50
Save: 99% off
- Wheat Chain Anklet 14K Yellow Gold 9" 929vatoC
- $549.99 $99.50
Save: 82% off
- Italia D'Oro Men's Monaco Chain Bracelet 14K Yellow Gold 8.5" gFWjIwFq
- $2,799.99 $95.50
Save: 97% off












