Description
Keep your collegiate pride close to your heart with this meaningful North Carolina State University anklet. Fashioned in sterling silver, the 9-inch anklet secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 9 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 8 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 9 inches |
| Width | 8 mm |
| Height | 10 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Cable |
Recommended Products
- Infinity Anklet 14K Two-Tone Gold 9" 74H6dbuT
- $399.99 $97.00
Save: 76% off
- John Hardy Pusher Bracelet Sterling Silver - XL AlS5lnK1
- $1,100.00 $92.50
Save: 92% off
- Juliette Maison Black Diamond Station Name Bracelet 1-3/8 ct tw Round 10K Yellow Gold Ss81Y5ZZ
- $1,199.99 $93.00
Save: 92% off
- Diamond Tennis Bracelet 2 ct tw Round 10K Yellow Gold 7.25" 46MwC4MH
- $3,999.99 $90.50
Save: 98% off
- Circle Fancy Link Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" rbkIgTuj
- $999.99 $98.50
Save: 90% off
- Bismark Chain Bracelet 14K White Gold 7.5" Length ovWJ5eYh
- $799.99 $95.50
Save: 88% off
- Cross Plaque ID Bracelet 14K yellow Gold 6" O7TuqVFB
- $199.99 $99.00
Save: 50% off












